Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Konkretnie i "na bogato" Przyjechali do Gostynia i obiecali nam grube miliony...wtorek, 17 listopada 2020, https://gostyn24.pl/pl/

Milionowe dofinansowania na realizację drogowych inwestycji otrzymają wkrótce gostyńskie samorząd. Te dobre wieści przywiózł ze sobą wojewoda wielkopolski, który wczoraj gościł na ziemi gostyńskiej. Chodzi o kontynuację modernizacji jednej z dróg powiatowych oraz budowę jednej z najważniejszych dróg w Gostyniu.

Jednym z tematów omawianych podczas wczorajszej konferencji prasowej z udziałem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i ministra Jana Dziedziczaka były drogi zmodernizowane dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych. W pierwszej kolejności starosta Robert Marcinkowski podsumował remont drogi w Krajewicach. Całość inwestycji kosztowała blisko 1,8 mln złotych, z czego dofinansowanie rządowe wyniosło ponad 800 tys. złotych. - Część wydatków było niekwalifikowanych. Tuż obok sklepu powstała zatoka, która podniesie poziom bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zmieniła się nawierzchnia i chodniki - mówił starosta gostyński i przypomniał, że wcześniej wyremontowano inny odcinek tej samej drogi od drogi. - Teraz robimy kolejne kroki zmierzając w kierunku Ziółkowa - przekonywał Robert Marcinkowski, dziękując jednocześnie gminie Gostyń za współfinansowanie zadania.

Nie był to jednak koniec dobrych widomości tego dnia. Jak poinformowano, zmodernizowana zostanie także droga Poniec - Krobia w miejscowości Dzięczyna. Powiat otrzymał potwierdzenie dofinansowania tego zadania - Z listy rezerwowej zostaliśmy zakwalifikowani na listę podstawową. - poinformował starosta Robert Marcinkowski. - To jest bardzo duże zadanie, ale nie w zakresie kilometrażowym, ale w zakresie samej przebudowy skomplikowana inwestycja, której koszt wynosi ponad 5,9 mln złotych, z czego połowa 2,954 mln złotych otrzymamy z Funduszu Dróg Samorządowych -kontynuował włodarz powiatu i dodał, że przetarg zostanie ogłoszony najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. - Zakładamy, że łopata może być wbita najpóźniej na koniec roku - podsumował starosta gostyński

Z kolei wojewoda Łukasz Mikołajczyk wyliczał, że gminy powiatu gostyńskiego otrzymały w 2020 roku z Fundusz Dróg Samorządowych ponad 18 mln złotych. - Droga w Dzięczynie jak wspomniał pan starosta prawie 3 mln złotych, ale warto podkreślić, że bardzo duże dofinasowanie otrzymała gmina Gostyń - budowa drogi łączącej ul. Leszczyńską z ul. Górną i remontem ul. Podgórnej. To dofinansowanie 13 mln 738 tys. złotych. - mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Dodajmy, że całość inwestycji polegającej na budowie łącznika Leszczyńska - Górna oszacowana została na blisko 30 mln złotych. Już początku roku gmina Gostyń podjęła działania związane z planowaną inwestycją. W budżecie zabezpieczono 3 mln złotych na odszkodowania dla właścicieli gruntów. Gmina przejęła też ziemie od 18 podmiotów o łącznej powierzchni 4 ha.

W ramach zadania powstanie droga klasy lokalnej o nawierzchni bitumicznej, szerokości jezdni 7 metrów, a także chodnik o szerokości 2 metrów ,ciąg pieszo rowerowy o szerokości 3 metrów oraz zatoki autobusowe utwardzone kostką brukową. Dodatkowo ma zostać wykonana także kanalizacja deszczowa oraz częściowo oświetlenie uliczne.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)