Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Biuro Posła Jana Dziedziczaka
08.30 do 14.00


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Julian Kulski, powstaniec i architekt uhonorowany przez MSZ. Dziedziczak: "W swoim życiu wykorzystywał osobiste sukcesy dla służby Polsce"środa, 2 sierpnia 2017, wPolityce.pl

Powstaniec Warszawski, architekt, autor wielu książek i publikacji w języku polskim i angielskim, Julian Kulski został uhonorowany odznaką Bene Merito — poinformowało w środę MSZ.

Według wiceszefa MSZ Jana Dziedziczaka, Kulski jest przykładem skutecznego patriotyzmu w okresie pokoju.

Polska potrzebuje autorytetów i dzisiaj taki autorytet mamy zaszczyt uhonorować — powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak w środę podczas uroczystości wręczenia odznaki. W jego ocenie, Julian Kulski jest przykładem skutecznego patriotyzmu w okresie pokoju.

W swoim życiu wykorzystywał osobiste sukcesy dla służby Polsce — podkreślił wiceminister.

Julian Kulski brał udział w Powstaniu Warszawskim od chwili jego wybuchu, jako żołnierz zgrupowania „Żywiciela” na Żoliborzu. Po wojnie osiedlił się w Stanach Zjednoczonych, gdzie został uznanym architektem. Jest autorem wielu książek i publikacji w języku polskim i angielskim m.in. „The Color of Courage-A Boy at War: The World War II Diary of Julian Kulski”, „Dziedzictwo Orła Białego”, „Julek Powstaniec”, „Umierający żyjemy”, „Zarząd Miejski Warszawy 1939-1944”. Jest synem Juliana Spitosława Kulskiego, przedwojennego wiceprezydenta miasta Warszawy, zastępcy i przyjaciela Stefana Starzyńskiego. Honorowe odznaczenie Bene Merito ustanowione w 2009 r. przyznawane jest przez ministra spraw zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)