Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: Prawo i Sprawiedliwość to partia proeuropejskaczwartek, 10 stycznia 2019, Polskie Radio 24

- Prawo i Sprawiedliwość jest partią proeuropejską. Przypomnę, że kiedy w 2003 roku było referendum akcesyjne, Jarosław i Lech Kaczyńscy wzywali do głosowania na "tak". Matteo Salvini, jako lider polityczny Włoch również nie zgłasza postulatów o wyjściu ze Wspólnoty i chce w niej działać - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł PiS.

"Europa wartości i tożsamości a nie biurokracji i banków". Tak o swojej wizji Unii Europejskiej mówi w rozmowie z Polskim Radiem wicepremier Włoch Matteo Salvini. Jednocześnie polityk nadal wątpi w skuteczność unijnych sankcji wobec Rosji. Lider współtworzącej włoski rząd Ligi spotkał się w Warszawie z szefem PiS, premierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

- Matteo Salvini uważa Unię Europejską za instytucję źle zarządzaną i chce ją reformować. Moim zdaniem to się zgadza, bo mamy chociażby bezprecedensowe odejście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. W całej Unii Europejskiej są sygnały, że społeczeństwa nie akceptują aktualnej linii politycznej - mówił gość.

Jan Dziedziczak zaznaczał, że Włochy są jednym z naszych najważniejszych partnerów handlowych: - Jest to jeden z najpoważniejszych krajów Unii Europejskiej, trzeci kraj pod względem wielkości strefy euro. Jest to też trzeci, co do wielkości partner handlowy Polski. Nasza współpraca ma wartość ok. 22 mld. euro rocznie. Jest więc o czym z Włochami rozmawiać.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

PR24/PAP

Jan Dziedziczak: Prawo i Sprawiedliwość to partia proeuropejska
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)