Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: - Ponad milion złotych na zabytki. Wśród beneficjentów kościół garnizonowy w Kaliszuśroda, 20 lutego 2019, Fakty Kaliskie

Ponad milion złotych na remonty i rewitalizację otrzymały obiekty zabytkowe z południowej Wielkopolski w ramach programu ,,Ochrona zabytków” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze dostały parafie z Kalisza i powiatu pleszewskiego oraz gmina Nowe Skalmierzyce.

- Strategicznym celem programu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne – wyjaśnia poseł Jan Dziedziczak, który zabiegał o dotacje na rewitalizację obiektów.
Kilkanaście podmiotów z naszego terenu może skorzystać z możliwość złożenia odwołania, jeśli złożony wniosek w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt. Odwołania należy złożyć za pośrednictwem systemu EBOI w terminie do 28 lutego 2019 r. - Beneficjentami pierwszej tury Programu ,,Ochrona zabytków” w Kaliszu. powiecie pleszewskim i ostrowskim zostały następujące podmioty: Rzymskokatolicka Parafia Ordynariatu Polowego pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu czyli kościół garnizonowy, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi oraz zabytkowy dworzec kolejowy w Nowych Skalmierzycach - poinformował poseł Jan Dziedziczak.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)