Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: “Izrael to racjonalny kraj i należy być optymistą”wtorek, 20 lutego 2018, Media Narodowe

Wiceminister spraw zagranicznych odniósł się do konfliktu na linii Izrael-Polska. Izrael to racjonalny kraj i należy być optymistą, jeżeli chodzi o doprowadzenie do porozumienia z Polską, ale musi być dobra wola i chęć po obu stronach – ocenił.

Dziedziczak powiedział także, że Polska czeka na kolejny ruch Izraela, a więc powołanie zespołu ds. dialogu prawno-historycznego. – Jesteśmy krajami, które ze sobą współpracują. Polska jest tak naprawdę najbliższym partnerem Izraela w Unii Europejskiej i w Europie. Wielokrotnie wypowiadała się naprawdę pojedynczo, czy niemal pojedynczo, niemal samotnie za Izraelem w Unii Europejskiej. Takie są realia dzisiaj w Unii, takie są realia postaw antyizraelskich w Unii. Więc mam nadzieję, że w obopólnym interesie uda się to porozumienie osiągnąć jak najszybciej.

Wiceminister ocenił, że w Polsce nie ma antysemityzmu – Nie mamy czołgów czy żołnierzy uzbrojonych po zęby przed synagogami czy budynkami należącymi do środowisk żydowskich (…). W Polsce każdy Żyd może swobodnie (…) przejść w jarmułce, przejść w swoim stroju bezpiecznie.

Powiedział także, że Polska uważa, że dojdzie do porozumienia z Izraelem – Jestem przekonany, że Izrael to racjonalny kraj i widzi te różnice, one są widoczne bardzo mocno. Myślę, że należy być optymistą jeżeli chodzi o doprowadzenie do porozumienia między naszymi krajami, ale oczywiście tutaj musi być dobra wola i chęć po obu stronach.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)