Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: atak na ambasadora Marka Magierowskiego przejawem antypolonizmuczwartek, 16 maja 2019, https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2309798,Jan-Dziedziczak-atak-na-ambasadora-Marka-Magierowskiego-przejawem-antypolonizmu?fbclid=IwAR0I30yv7HOLnvqmZxNVC0AUWJZ-Yu2ah1piOikJljERG9wNzzxvUI9Tdjc

Jan Dziedziczak: atak na ambasadora Marka Magierowskiego przejawem antypolonizmu

- Anna Azari, ambasador Izraela w Warszawie, została wezwana do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mamy przeprosiny, ubolewanie i deklarację wyjaśnienia tego zdarzenia. Reakcja Polski jest bardzo mocna i mam nadzieję, że takie zdarzenie się nie powtórzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister spraw zagranicznych.
Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Bezpośrednio po zajściu polska ambasada złożyła zawiadomienie na izraelskiej policji, a Marek Magierowski zgłosił skargę w izraelskim MSZ.
Poseł komentował w rozmowie z Elizą Olczyk stan stosunków polsko-izraelskich. - Mamy do czynienia z jednej strony z twardym stanowiskiem Polski zamykającym sprawę roszczeń środowisk żydowskich do mienia bezspadkowego, a drugiej zaś atak na ambasadora w Tel Awiwie jest przejawem zaciekłego antypolonizmu, który jest obecny w części, podkreślmy, izraelskiego społeczeństwa - zaznaczył.
Gość przypominał o wspólnej deklaracji Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu podpisanej 28 czerwca 2018 roku. - Premierzy wspólnie, po raz pierwszy w historii powiedzieli, że trzeba walczyć zarówno z antysemityzmem, jak i antypolonizmem. To była bardzo ważna deklaracja – przypominał poseł.
Jan Dziedziczak odniósł się również do zatrzymania autorki obrazków Matki Boskiej z tęczową aureolą. - To zdarzenie zostało przedstawione przez część polskiej strony politycznej jako walka z wolnością słowa. Jednocześnie domagano się stanowczych reakcji, gdy byli obrażani muzułmanie czy żydzi. Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że żadna religia nie powinna być obrażana. Żydzi, muzułmanie czy chrześcijanie. Spojrzenie strony liberalnej i opozycji totalnej jest, jak rozumiem, takie, że wszystkie religie powinny być pod ochroną, poza chrześcijaństwem - podkreślił.

Rozmawiała Eliza Olczyk.
PR24/ka
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)