Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. Dziedziczak: sytuacja Polaków mieszkających na Białorusi podobna jest do tej, z jaką mieliśmy do czynienia 40 lat temupiątek, 17 grudnia 2021, https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/j-dziedziczak_-sytuacja-polakow-mieszkajacych-na-bialorusi-podobna-jest-do-tej-z-jaka-mielismy-do-czynienia-40-lat-temu?fbclid=IwAR2MCSIOb4_ikPEKkiysPWnD42IvPuPn_m9KKeghkiudHWnI3lmaonhjrEY

O pamięć i solidarność z Polakami na Białorusi i samymi Białorusinami zaapelował dzisiaj w Lesznie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak. Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą porównał, że sytuacja mieszkających na Białorusi podobna jest do tej, z jaką Polacy mieli do czynienia 40 lat temu.
Wiceminister Jan Dziedziczak dzisiaj w Lesznie zaapelował też o podpisywanie gotowych już kartek świątecznych, które zostaną wysłane do więzionych przez białoruski reżim Andżeliki Borys, przewodniczącej Związku Polaków na Białorusi oraz Andrzej Poczobuta, polsko - białoruskiego dziennikarza.

Kartki oczywiście mają symbole świąt Bożego Narodzenia. Ale życzenia i zapewnienia o naszej pamięci są napisane w języku białoruskim, czyli cyrylicą. Jest to wymóg władz białoruskich. Gdybyśmy napisali po polsku to z pewnością te kartki nie dotarłyby do adresatów. Napisanie ich w języku białoruskim zwiększa prawdopodobieństwo dotarcia tych kartek. My zajmiemy się wysyłką tych kartek. To jest wyraz solidarności z Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem - mówił Jan Dziedziczak.

Kartki do więzionych działaczy mniejszości polskiej na Białorusi można podpisywać w biura poselskich wiceministra Jana Dziedziczaka w Lesznie i Rawiczu.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)