Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.00 - 13.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK: POWRÓT POLAKÓW DO KRAJU WIĄŻE SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM ZE ZMIANĄ SYTUACJI GOSPODARCZEJ Radio Maryjawtorek, 30 lipca 2019, www.radiomaryja.pl

J. DZIEDZICZAK: POWRÓT POLAKÓW DO KRAJU WIĄŻE SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM ZE ZMIANĄ SYTUACJI GOSPODARCZEJ


Wielu Polaków korzysta z możliwości powrotu do Ojczyzny. W oczekiwaniu na ten moment może być natomiast aktualnie nawet pół miliona Polaków za granicą. O tym, skąd bierze się zmiana trendu i o tym, czy faktycznie aż tylu rodaków wróci do Polski mówił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS Jan Dziedziczak, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej.
– To sytuacja, która pokazuje, że nasz poziom gospodarczy, niskie bezrobocie, wzrastający poziom gospodarczy i poziom życia Polaków skłania naszych rodaków do powrotu do Ojczyzny – wskazał poseł.
Jak mówił były wiceminister spraw zagranicznych, żeby dokonać oceny szans powrotu naszych rodaków do Ojczyzny, należy przede wszystkim poszukać przyczyny.
– Te były dwie: sytuacja materialna, gospodarcza, związana z rynkiem pracy oraz mieszkaniowa – brak perspektywy na własne mieszkanie dla rodziny. Teraz zmieniła się sytuacja w naszym kraju. Pojawiły się programy socjalne i mieszkaniowe. To te kwestie sprawiają, że młodzi ludzie zaczynają się zastanawiać czy wracać – zaznaczył Jan Dziedziczak.
Jak akcentował parlamentarzysta ci młodzi muszą zadać sobie pytanie o to, kim chcą być i na kogo wyrosną ich dzieci. Czy mają być Polakami, Brytyjczykami polskiego pochodzenia czy w ogóle Brytyjczykami oraz w jakim kraju i jakiej atmosferze ich dzieci będą dorastały.
– Pamiętajmy, że tam skala przestępczości i rozrastania się islamskich dzielnic jest bardzo duża – dodał poseł.
Jan Dziedziczak wskazywał za to, że w Polsce sytuacja gospodarcza poprawiła się, bezrobocie jest wręcz symboliczne, pracodawcy zabiegają o pracowników i rośnie nie tylko pensja minimalna, ale też średnia pensja.
– Po wyjściu Wielkiej Brytanii będzie gorzej. Należy sobie bowiem postawić pytanie: „Czy chcę, żeby moje dziecko miało dobry kontakt z dziadkami?”. Jeśli wyjechałem za granicę, to kontakt z dziadkami jest utrudniony. Wnuki cierpią, bo nie mają tego kontaktu, a chciałyby go mieć. Nie ma pomocy dla rodziców, którzy są tam sami z obowiązkami, a i dziadkowie nie stają się młodsi. Pojawia się więc także problem opieki nad nimi – powiedział poseł PiS.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)