Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK O INFORMACJI IZRAELSKICH MEDIÓW NT. RZEKOMEJ DEWASTACJI ŻYDOWSKIEGO CMENTARZA W POLSCE: TO PRÓBA USPRAWIEDLIWIENIA KOMPROMITUJĄCEJ WYPOWIEDZI P.O. SZEFA MSZ IZRAELAśroda, 20 lutego 2019, Radio Maryja

Te publikacje w mojej ocenie są próbą usprawiedliwienia kompromitującej, niepotrzebnej, nieprawdziwej wypowiedzi pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Jan Dziedziczak, były wiceszef polskiej dyplomacji. Odniósł się w ten sposób do podanej dziś przez izraelskie media informacji o dewastacji żydowskiego cmentarza w Polsce, co nie miało miejsca. Kłamliwe treści podał m.in. „Jerusalem Post” i „Times od Israel”. Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski wezwał do usunięcia fragmentu tekstu o rzekomym zniszczeniu cmentarza w Świdnicy. Tamtejsze media informują o dewastacji 15 nagrobków. Inne miały zostać zamalowane czarnym graffiti. Do zdarzenia, według portali, doszło w ubiegłym tygodniu. Media sugerują, że nagrobki zniszczono na skutek kryzysu dyplomatycznego na linii Polska – Izrael ws. współudziału w Holokauście. Poseł Jan Dziedziczak, były wiceminister spraw zagranicznych, wskazał, że publikacje, jakie pojawiły się w izraelskich mediach, to próba eskalacji napięcia.

– Polska jest jednym z najbardziej przyjaznych dla Żydów krajem Unii Europejskiej. W Polsce widzimy często Żydów chodzących w jarmułkach ulicami naszych miast, na zachodzie jest to niemożliwe, dlatego że taki Żyd w jarmułce zostałby na zachodzie Europy zaatakowany, pobity, być może nawet zabity. I to jest ta różnica między rzekomo antysemicką i nietolerancyjną Polską, a realnym antysemityzmem na zachodzie Europy. Tak naprawdę te publikacje w mojej ocenie są próbą usprawiedliwienia kompromitującej, niepotrzebnej, nieprawdziwej wypowiedzi pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela – zaznaczył Jan Dziedziczak.

Pozostałości jakie znajdują się po starym cmentarzu żydowskim, są zlokalizowane na terenie parku w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Władze miasta stanowczo zaprzeczyły, że doszło do dewastacji tego miejsca. Informacje również nie dotarły do funkcjonariuszy Policji.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)