Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK: JESTEŚMY ZADOWOLENI ZE SZCZYTU UEniedziela, 7 lipca 2019, http://www.radiomaryja.pl

J. DZIEDZICZAK: JESTEŚMY ZADOWOLENI ZE SZCZYTU UE

Jesteśmy zadowoleni ze szczytu. Polska będzie miała silnego i znaczącego komisarza, a nasz region wiceszefa Komisji Europejskiej – powiedział poseł PiS Jan Dziedziczak.
Szefowie państw i rządów krajów UE wypracowali we wtorek porozumienie, co do obsady najważniejszych unijnych stanowisk. Kluczowe było obsadzenie funkcji szefa Komisji Europejskiej. Zostanie nim Niemka Ursula von der Leyen. W pierwotnej propozycji szefem KE miał zostać obecny wiceszef tej instytucji Frans Timmermans. Jego kandydatura budziła jednak sprzeciw zarówno wszystkich przedstawicieli chadeków – z wyjątkiem Angeli Merkel – jak i państw Grupy Wyszehradzkiej i Włoch.
Szef sejmowej komisji ds. UE, poseł Jan Dziedziczak ocenił, że Polsce udało się zrealizować swoje cele.
– Polski premier rozmawiał z kandydatką na szefa Komisji Europejskiej i Polska będzie miała swojego komisarza takiego, na jakim Polsce zależy – silnego i znaczącego, który umożliwi Polsce realizację jej interesów – podkreślił Jan Dziedziczak.
– Dyplomacja Polski jest skuteczna. Udało się zrealizować nasze cele. Naszym celem jest pokazanie jedności państw Grupy Wyszehradzkiej. Tą jedność udało się pokazać nawet przy zagrożeniu politycznym – dodał.
Poseł Jan Dziedziczak, zwrócił też uwagę, że szczyt pokazał, iż nie ma zgody na polityków, którzy burzą UE i wykorzystują swoje stanowiska do walki politycznej. Wskazał w tym kontekście na postać Fransa Timmermansa.

RIRM
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)