Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Interwencje Jana Dziedziczaka. Pyta ministerstwo o ważne skrzyżowanie i przejazd ciągników DK36czwartek, 27 stycznia 2022, https://rawicz24.pl/wiadomosci/jan-dziedziczak-pyta-ministerstwo-o-wazne-skrzyzowanie-w-powiecie-rawickim/BfA0QB7TVjUVqZrih3TM?fbclid=IwAR3V8Nz7genDCnZexKzoCsq3d78zVcRpZdKRuhaC5xUHUEYeEYnwZgjJk-g

Poseł Jan Dziedziczak, sekretarz stanu i pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, zwrócił się pytaniami do ministerstwa infrastruktury.
Dwa dotyczą skrzyżowania w Sarnówce, a kolejne - przejazdu ciągników rolniczych DK36.O tym, jak ważna i pilna jest potrzeba poprawy bezpieczeństwa oraz przepustowości na tym skrzyżowaniu od dawna informują mieszkańcy: osiedla Sarnowa, sołectwa Sarnówka oraz pobliskich miejscowości. Muszą oni bowiem na co dzień przebrnąć przez przedmiotowe skrzyżowanie. Biorąc pod uwagę bardzo duże natężenie ruchu na tym odcinku DK36 oraz ograniczoną widoczność jest to obecnie najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w gminie Rawicz, co potwierdzają statystyki policyjne - czytamy w piśmie Jana Dziedziczaka. W opinii włodarza plany budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu są niezasadne i tylko budowa ronda pomoże usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Ponadto z przekazanych mi informacji wynika, że właścicielka pobliskiej działki, jest gotowa sprzedać swoją własność wraz z budynkiem, co stanowi istotną informację przy wyborze rozwiązań projektowych na przedmiotowym skrzyżowaniu - zaznacza poseł. Polityk przypomniał zmiany, jakie zaszły na krajówce w Smolicach w powiecie krotoszyńskim.

Mieszkańcy przekraczają DK36, udając się do pobliskiego marketu właśnie przez przejścia dla pieszych na nowo wybudowanych rondach. Jestem przekonany, że przy wyborze takiego rozwiązania również analizowano bezpieczeństwo pieszych korzystających z marketu - czytamy w piśmie. Poseł zapytał Ministerstwo Infrastruktury, czy rozważa ono budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 36 z drogami powiatowymi o nr 5502P i 5532P oraz, na ile możliwe jest podjęcie negocjacji celem zaprezentowania argumentów za budową ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 36 z drogami powiatowymi o nr 5502P i 5532P.

To nie jedyna interwencja, którą podjął polityk. Do biur poselskich Jana Dziedziczaka w Rawiczu i w Lesznie docierały sygnały rolników z powiatu rawickiego o zakazie ruchu pojazdów rolniczych na krajowej "36tce", od Ronda WOŚP do Ronda Załęcze. Od 2018 roku do końca 2021 roku pojazdy wolnobieżne tamtędy mogły jeździć. Zmieniło się to wraz z nadejściem tego roku. Stan ten był bardzo korzystny i chwalony przez rolników korzystających z tego przejazdu. Spotykało się to również ze zrozumieniem ze strony kierowców - twierdzi Jan Dziedziczak.
Poseł pyta ministra, na ile możliwe jest zniesienie zakazu ruchu pojazdów rolniczych na DK36, nie tylko od Ronda Załęcze aż do Ronda WOŚP, jak było w ostatnich latach, ale dalej - do Ronda Sarnowskiego im. Jerzego Zelka.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)