Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Interwencja w sprawie DPSniedziela, 10 sierpnia 2008

Sytuacja domów pomocy społecznej od dłuższego czasu jest niezwykle trudna, a to za sprawą niedostatecznych środków przekazywanych z budżetu Państwa. W wielu ośrodkach ich pracownicy grożą strajkami i zwolnieniami, co zdezorganizuje pracę tych placówek. Jednak na chwilę obecną ani Ministerstwo, ani Wojewoda nie dysponują kwotami, które doprowadziłyby do znaczącej poprawy sytuacji. Ze względu na społeczną wagę sprawy oraz prośbę Rady Powiatu Gostyńskiego Poseł Jan Dziedziczak podjął interwencję u Wojewody Wielkopolskiego.

W odpowiedzi na zgłaszane postulaty Domów Pomocy Społecznej Wojewoda Wielkopolski poinformował Posła o podjętych działaniach, polegających na złożeniu wniosku do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o dodatkowe środki z budżetu Państwa oraz przekazał z własnego budżetu dodatkowe 140 tys. złotych. Ministerstwo w swojej odpowiedzi odmawia przekazania pieniędzy i sugeruje szukanie ich w budżecie Wojewody.

W ciągu miesiąca Poseł przewiduje spotkanie ze związkowcami w DPS-ach w celu zapoznania się dokładną sytuacją tych ośrodków. Poseł nie wyklucza przedłożenia interpelacji i złożenia wniosku o zwiększenie środków na ten cel podczas prac nad budżetem Państwa na rok 2009.

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)