Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

III RP w pełnym wydaniu, gdzie są równi i równiejsi". Jan Dziedziczak o szczepieniach celebrytówponiedziałek, 4 stycznia 2021

W niektórych instytucjach, w tym wypadku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, czas się zatrzymał i mamy III RP w pełnym wydaniu, gdzie są równi i równiejsi. Jeżeli jesteś celebrytą, masz znajomych, to masz dostęp do dóbr ponad innymi - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.
Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski powiedział, że nie było specjalnej, dodatkowej puli dawek szczepionek dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto - w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową - podkreślił, że ich ewentualne wykorzystanie poza tzw. grupą zero było ściśle określone.

"Mamy do czynienia z układem, zabrali szczepionkę lekarzom". Patryk Jaki o szczepieniach celebrytów
O sprawie szczepień celebrytów i polityków na WUM jako pierwsi poinformowali w mediach społecznościowych studenci tej uczelni. Wśród zaszczepionych osób - jak ujawnili studenci - są aktorzy: Krystyna Janda, Andrzej i Maria Sewerynowie oraz Wiktor Zborowski, a także były premier, obecnie europoseł Lewicy Leszek Miller i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.
Jan Dziedziczak podkreślał, że ciągu wielu lat trwania III RP mieliśmy do czynienia z wieloma patologiami. Przytoczył m.in. sprawę wypadku Piotra Najsztuba, za spowodowanie którego nie poniósł on, zdaniem ministra, adekwatnej kary, czy niewyjaśnioną do dziś sprawę tragicznej śmierci Bartłomieja Frykowskiego. - Ostatnie 5 lat to trudny okres dla establishmentu IIIRP. Pewne bardzo poważne rzeczy z tego okresu, związane z tym środowiskiem, do dzisiaj nie zostały do dziś wyjaśnione - zaznaczył.

Minister przypominał proces tworzenia się polskich elit intelektualnych i artystycznych po II Wojnie Światowej. - Władza stalinowska a później komunistyczna w Polsce miała na celu wykreowanie nowego establishmentu również w każdej dziedzinie kultury. Różnie można się było w tych czasach zachować - mówił, przywołując postać Zbigniewa Herberta.

Narodowy Fundusz Zdrowia w związku z doniesieniami medialnymi o szczepieniu osób spoza grupy "zero", wyjaśniał, że jest ono możliwe tylko w sytuacji dysponowania przez szpital wolnymi dawkami szczepionki, którymi nie uda się zaszczepić personelu szpitala, np. z powodu nieobecności w pracy w czasie świąteczno-noworocznym.

Gość audycji skomentował także spór o kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Spraw Obywatelskich. - Sprawa wątpliwości wokół poparcia dla Zuzanna Rudzińska-Bluszcz na stanowisko RPO jest kompromitująca - ocenił i dodał, że mamy do czynienia z "tęczową lewicą", która kwestionuje Boga, ojczyznę czy rodzinę, która stoi za kandydaturą Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko RPO.
W dalszej części audycji poruszono również zakończone negocjacje wokół umowy z Wielkiej Brytanią, regulująca jej wyjście z UE, oraz rozmowy władz polskich z władzami tego kraju. - Rozmawialiśmy na wczesnym etapie brexitu z Brytyjczykami, gdzie w rozmowach bilateralnych walczyliśmy o polski biznes, możliwość winiany gospodarczej i o środowisko Polaków w Wielkiej Brytanii, tak by skutki brexitu były jak najłagodniejsze - powiedział minister.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)