Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Gostyń: - Co z kopalnią?środa, 20 czerwca 2018, Elka.pl

Temat zagrożenia budową kopalni był jednym z wielu omawianych podczas spotkania parlamentarzystów PiS z mieszkańcami w Gostyniu. Poseł Jan Dziedziczak przekonywał, że kopalni nie będzie, ale uczestnicy domagali się działań, a nie deklaracji. Padły zapowiedzi wygaszania węgla brunatnego w krajowej gospodarce.

Gostyń w ramach projektu "Polska jest jedna" odwiedzili europoseł Zbigniew Kuźmiuk, poseł i sekretarz stanu Jan Dziedziczak oraz poseł Tomasz Ławniczak. Lokalne struktury PiS reprezentowała m.in. Sylwia Maćkowiak. Spotkanie odbyło się w sali starostwa. Oprócz tematów dotyczących m.in. budżetu unijnego, wyborów samorządowych, programu 500+, oraz innych spraw ogólnokrajowych nie zabrakło pytań o sprawy lokalne, jak złoże węgla brunatnego "Oczkowice" i zagrożenie budową kopalni.

- Nie ma żadnych działań, żeby była kopalnia - mówił Jan Dziedziczak. Poseł podkreślał, że kopalni nie będzie, jeśli PiS będzie u władzy. Zaznaczył, wprost, że najbliższe wybory samorządowe, a później parlamentarne, to będzie swoiste referendum - kto jest za kopalnią, a kto nie. Uczestnicy spotkania domagali się jednak od polityków działań, a nie deklaracji. Zwracali uwagę na realny problem, jakim jest zabezpieczenie złoża przed nałożeniem ochrony i wpisaniem do rejestru złóż strategicznych. - Sprawy zaszły już daleko - zaznaczali uczestnicy spotkania. Za co też niektórzy uczestnicy spotkania winili lokalne władze. Przedstawiciele PiS-u odpowiadali, że obecna sytuacja to skutek działań poprzedniej ekipy rządzącej.

- Zróbcie coś dla nas na zasadzie ekonomicznej i prawnej - apelował jeden z uczestników spotkania. - W tej chwili mamy absolutnie tę sprawę zablokowaną, dzięki naszemu rządowi - stwierdził Dziedziczak, a poseł Tomasz Ławniczak, zapowiedział, że węgiel brunatny będzie powoli wygaszany w gospodarce.

- Ministerstwo Energii w strategii ma zamiar odejść od węgla brunatnego, skupić się na innych źródłach energii, na OZE oraz na węglu kamiennym i technologiach zgazowywania dobrego jakościowo węgla kamiennego - to jest kierunek, dla gospodarstw indywidualnych i zbiorowych zakładów ciepłowniczych- powiedział poseł Ławniczak. - W tym kierunku zamierza iść ministerstwo i popierać różnorodne inicjatywy. W węglu brunatnym nikt już nie widzi nadziei na to, żeby można go przetwarzać. To będzie raczej powoli "wygaszany" w naszej gospodarce, a nie kreowany - powiedział parlamentarzysta.

Sylwia Maćkowiak zwróciła uwagę, że na terenie kraju odbywają się właśnie spotkania Zespołu do Spraw Polityki Surowcowej Państwa. - To jest pewna szansa, aby argumentami pokazać i przekonać, że w tym miejscu kopalni być nie może - zaznaczyła. Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro, 20 czerwca w Poznaniu.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)