Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Gaudeaumus Igitur po raz dwudziesty. Jubileuszowa inauguracja w WSHponiedziałek, 18 października 2021, https://elka.pl/content/view/106451/80/

Dziś (16.10) studenci Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego oficjalnie rozpoczęli rok akademicki 2021-2022. Podczas uroczystej inauguracji powód do świętowania był podwójny, gdyż uczelnia obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia.

Była to okazja do wspomnień i podsumowań. Kulisy powstania uczelni przedstawił obecnym mgr Mariusz Mikołajczak, współzałożyciel WSH i Prezes Zarządu Towarzystwa Rozwoju Edukacji w Lesznie. Jak przekazała rektor dr Monika Filipiak, do tej pory mury uczelni opuściło około 9,5 tysięcy studentów oraz blisko 9 tysięcy słuchaczy studiów podyplomowych.

Uczelnia obecnie kształci na studiach I stopnia na kierunkach pedagogika, administracja i dietetyka oraz na studniach II stopnia na kierunku pedagogika o profilu praktycznym, a w ich obszarze łącznie do wyboru pozostają 22 specjalności. WSH posiada w swojej ofercie także ponad 20 kierunków studiów podyplomowych. W bieżącym roku akademickim edukację rozpoczęło w sumie ponad 250 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych.

- Cieszę się, że możemy się spotkać dziś osobiście, choć w nieco innych warunkach jak zazwyczaj i w nieco okrojonym gronie z uwagi na pandemię. Mimo że żyjemy w dość niespokojnych czasach, życie toczy się dalej i pozostaje nam mieć nadzieję, że wkrótce ustabilizuje się i wróci do normy. (...) Doskonale pamiętam ten moment, kiedy dwa lata temu, przejmując funkcję rektora WSH, z dumą oznajmiłam, że nasza uczelnia osiągnęła pełnoletność, a dziś z jeszcze większą dumą i satysfakcją obchodzimy 20-lecie istnienia uczelni - przyznała rektor dr Monika Filipiak.

Podczas uroczystości głos zabrali posłowie Jan Dziedziczak, Wiesław Szczepański i Grzegorz Rusiecki, a także wiceprezydent Piotr Jóźwiak, który gratulowali pięknego jubileuszu i życzyli studentom powodzenia w ich dalszej edukacji. Głównym punktem wydarzenia było złożenie ślubowania przez żaków. Minutą ciszy uczczono także pamięć dra Kazimierza Gduli, m.in. wieloletniego wykładowcy WSH, który niespodziewanie zmarł w czerwcu.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)