Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Felieton: Rodzina jest najważniejszaczwartek, 6 czerwca 2019

Rodzina jest najważniejsza

Każdego roku, w okresie majowo – czerwcowym nasze myśli zwracają się ku rodzinie. Świętujemy w tym czasie dzień matki, dzień dziecka i dzień ojca. Dla mnie są to jedne z najpiękniejszych dni w całym roku. Właśnie dzisiaj trzeba głośno mówić o wartościach, które każdy człowiek otrzymuje w rodzinie. Miłość, poczucie bezpieczeństwa, przykład życia i nauka przez doświadczenie na dobry start dla młodych – to tylko niektóre argumenty, które świadczą o wielkiej roli pełnionej przez rodzinę. Jak powinno być rozumiane pojęcie rodziny? Postaram się odpowiedzieć na to fundamentalne pytanie.

Powołując się na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r. i jej artykuł 18. małżeństwo oznacza związek kobiety i mężczyzny, a rodzina jest pod ochroną i opieką RP. Polacy mają zatem jasno określony wzór rodziny. Jako naród powinniśmy być dumni, że państwo chroni konstytucyjnie najmniejszą jednostkę w społeczeństwie jaką jest rodzina. To najważniejszy akt prawny jest jednak wiele ustaw i innych dokumentów, które mają za zadanie wspierać system prorodzinny w Polsce, przykładem może być Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy.

Prawo i Sprawiedliwość, do którego należę dba o polskie rodziny. Zmiany, które są wprowadzane w ciągu ostatnich 4 lat jednoznacznie pokazują, że rodzina jest dla nas najważniejsza. Pozwolę sobie wskazać na kilka przykładów. Już na początku czteroletniej kadencji, bo w listopadzie 2015 r. zmieniliśmy nazwę jednemu z najważniejszych ministerstw poprzez dodanie członu Rodzina – w ten sposób powstało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło również pakiet programów, które mają ułatwić życie polskim rodzinom. Mam na myśli program 500+, Maluch+, Mama 4+, Emerytura+ czy nieustanne dążenie do zwiększania oferty w ramach Karty Dużej Rodziny. Jestem przekonany, że wprowadzane programy są wielką pomocą dla rodziców i ich dzieci, o czym wiele razy przekonałem się podczas rozmów, szczególnie z mieszkańcami Leszna i okolicznych miejscowości.

Zachęcam wszystkich do dbania o dobro rodzin, to one są fundamentem naszej Ojczyzny. To młodzi są przyszłością Polski.

Wszystkim Mamom i Tatom życzę wiele radości z ich pociech, doceńcie Drodzy Wasze skarby, którymi zostaliście obdarowani. A naszym najmłodszym czytelnikom i tym troszkę starszym życzę, aby byli wdzięczni swoim Rodzicom za dar życia, bo to najcenniejsze co mogli nam ofiarować…

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)