Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziękczynienie za 20. lecie Patrona Harcerstwa Polskiego bł. Stefana Wincentego Frelichowskiegopiątek, 13 maja 2022, polonia.gov.pl

13 maja w Wilnie minister Jan Dziedziczak wraz z harcerzami z USA, Kanady, Argentyny, Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz Harcerstwa Polskiego na Łotwie, Litwie i Ukrainie, uczestniczył w uroczystościach dziękczynienia za 20. lecie Patrona Harcerstwa Polskiego bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego ,

- Niech historia Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego będzie dla nas wszystkich przykładem wierności ideałom, służby Bogu, drugiemu człowiekowi i umiłowanej Ojczyźnie – powiedział minister otwierając w Domu Kultury Polskiej wystawę pt. "Patron Harcerstwa Polskiego" .

Minister życzył też harcerzom na całym świecie nieustającej motywacji w pielęgnowaniu pamięci Patrona i umacnianiu w sobie postaw, które reprezentował. Ważnym elementem uroczystości było też wspólne z harcerzami złożenie kwiatów na Wileńskiej Rossie w Mauzoleum Matki i Serca Syna oraz w kaplicy Powstańców Styczniowych.

Idee braterstwa, służby i pracy nad sobą przyświecają harcerskim działaniom na co dzień, a w osobie Patrona, jego dokonaniach i myślach młodzi znajdują świadectwo istoty harcerstwa. Obecnie Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju działa w 12 krajach, od Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej poprzez Argentynę i Kanadę do państw Europy Zachodniej. Wszędzie tam postać bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego jest doskonale znana i naśladowana przez młodych, harcerskie zasady są tożsame z życiem Patrona organizacji o wspaniałych i godnych tradycjach wychowawczych.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)