Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak: Zapraszamy do Polski osoby, które czują się Polakami i chcą nimi byćniedziela, 22 stycznia 2023, https://medianarodowe.com/2023/01/18/dziedziczak-zapraszamy-do-polski-osoby-ktore-czuja-sie-polakami-i-chca-nimi-byc/?fbclid=IwAR04HHx5V1g7SGcRdtetXPjiAG3uWJD6MGqf7zcHHZeqVYtOSpSkkbTJ_mM

Rodacy przybywają do nas z Kazachstanu, Białorusi, Mołdawii czy z azjatyckiej części dawnego Związku Radzieckiego. W 2022 roku wydaliśmy prawie 30 mln zł na wsparcie dla Polaków z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju. Od 2015 roku skala repatriacji wzrosła sześciokrotnie – powiedział Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.
Od lat skomplikowane procedury sprawiają, że Polacy chcący repatriować się do Ojczyzny, czekają w długich kolejkach, latami.
Potrzebujemy osób o polskich korzeniach, ludzi utożsamiających się z polskością – podkreślił Jan Dziedziczak.
Znowelizowaliśmy Ustawę o Karcie Polaka (…). Chodzi o to, żeby te osoby mogły zamieszkać w naszym kraju i uzyskać polskie obywatelstwo – stwierdził.

Od 2015 roku skala repatriacji wzrosła sześciokrotnie
Od lat skomplikowane procedury sprawiają, że Polacy chcący repatriować się do Ojczyzny, czekają w długich kolejkach, latami. Ich dramatyczne historie przybliżają publikacje takie, jak książka Jerzego Danilewicza “Witajcie w Polsce. Powroty rodaków z Kazachstanu”. Wydaje się, że w ostatnich latach sprawę udało się przyśpieszyć. Do Polski wracają nasi rodacy nie tylko ze wspomnianego Kazachstanu.


Rodacy przybywają do nas z Kazachstanu czy z azjatyckiej części dawnego Związku Radzieckiego. Otworzyliśmy się także na Polaków z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii. Znowelizowaliśmy Ustawę o Karcie Polaka (…). Chodzi o to, żeby te osoby mogły zamieszkać w naszym kraju i uzyskać polskie obywatelstwo – stwierdził Dziedziczak.

Potrzebujemy repatriantów
Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą wskazał, że ze względu na fatalną sytuację demograficzną w naszym kraju, naszemu państwu powinno zależeć na wsparciu repatriacji.


Potrzebujemy osób o polskich korzeniach, ludzi utożsamiających się z polskością. Mądry rząd korzysta z mądrości innych krajów i wykorzystuje ich doświadczenia. Stan demograficzny naszego państwa jest mocno niezadowalający, ale nie chcemy zapraszać do Polski ludzi o innym wymiarze cywilizacyjnym. Obawiamy się radykalnego islamu. Włączanie takich osób do społeczeństwa jest bardzo trudne, co widzimy na przykładzie m.in. Francji (…). Zapraszamy do Polski osoby, które czują się Polakami i chcą nimi być. Stąd nasz program repatriacyjny – podkreślił.

Zwrócił też uwagę, że “w 2022 roku wydaliśmy prawie 30 mln zł na wsparcie dla Polaków z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju”.

Powstały dla nich domy, mieli wsparcie medyczne, ich dzieci otrzymały wsparcie systemu edukacji – dodał.

Agenci?
Dziedziczak zauważył, że repatriacja niesie ze sobą także pewne zagrożenia, któremu państwo musi przeciwdziałać. Podkreślił, że „musimy przeanalizować wszystkich, którzy w ramach repatriacji z azjatyckiej części dawnego Związku Sowieckiego chcą przybyć do Polski”.

Musimy im się dokładniej przyjrzeć, dlatego że obawiamy się, iż wśród nich mogą znaleźć się osoby mające zadania przydzielone przez rosyjskie służby specjalne. Mogą to być zadania związane m.in. z destabilizacją naszego kraju. Chodzi o to, żebyśmy mieli zagwarantowane bezpieczeństwo – powiedział.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)