Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak: zagrożenie wojną jest bardzo realnepiątek, 4 lutego 2022

Zagrożenie wojną na Ukrainie jest bardzo realne – mówił w audycji „O tym się mówi” poseł Jan Dziedziczak (PiS). Jako pełnomocnik do spraw Polonii i Polaków za granicą wziął on udział w wizycie premiera Morawieckiego w Kijowie. Jak przyznał ewentualna wojna tuż za wschodnią granicą będzie miała bardzo duży wpływ na Polskę.

Jan Dziedziczak właśnie wrócił z Kijowa, gdzie wraz z premierem Mateuszem Morawieckim brał udział w rozmowach na temat zagrożenia konfliktem zbrojnym Ukrainy z Rosją. -Nasi ukraińscy partnerzy nie kryli, że zagrożenie jest bardzo realne - mówił. Minister podkreślił,
reklama

że nie ma mowy o wysłaniu polskich żołnierzy na Ukrainę, jednak Polska wspiera ten kraj na kilka innych sposobów, także poprzez wysyłanie zaopatrzenia wojskowego. -Musimy zdawać sobie sprawę, że ewentualna wojna będzie miała bardzo duży wpływ na Polskę - powiedział Dziedziczak - oznaczać będzie falę uchodźców, którą szacujemy na dwa miliony ludzi, trzeba będzie im udzielić pomocy; z drugiej strony wojna odbije się także niekorzystnie na naszej gospodarce, z jednej strony zmniejszą się zagraniczne inwestycje, z drugiej jeszcze bardziej pogorszy się sytuacja na rynku energetycznym.

Poza sprawami zagranicznymi w rozmowie poruszyliśmy tematy krajowe, zwłaszcza wprowadzanie reform tak zwanego „Polskiego Ładu”. -Wymaga on wielu poprawek, nie wyszło nam także pod względem komunikacyjnym - przyznał Jan Dziedziczak - mieliśmy tu falstart, ale prezes Kaczyński już zapowiedział, że osoby odpowiedzialne poniosą konsekwencje. Minister zapewnił, że problemy są już zdiagnozowane i zostaną naprawione, co społeczeństwo powinno realnie odczuć w najbliższych tygodniach.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)