Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.00 - 13.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak o wyborze Trzaskowskiego: To będzie koszmar i gwarancja konfliktuponiedziałek, 29 czerwca 2020, https://gostyn24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Teraz ruszamy do pracy, żeby zdobyć jak najlepszy wynik w drugiej turze. - komentuje wczorajsze wybory minister Jan Dziedziczak z Prawa i Sprawiedliwości, który ma nadzieję, że część elektoratu, jaka głosowała wcześniej na innych kandydatów postawi tym razem na Andrzeja Dudę.

Urzędujący prezydent został niekwestionowanym zwycięzcą I tury wyborów prezydenckich w powiecie gostyńskim. Andrzej Duda, który odwiedził nasz region w 2015 roku największe poparcie uzyskał w gminie Pępowo, gdzie zagłosowało na niego aż 55,48 proc. uprawnionych. Obecny prezydent ponad 50 procentowe poparcie uzyskał też w gminach: Pogorzela, Krobia, Borek Wlkp. i Poniec. Wszędzie tam mógłby wygrać już w I turze. Tylko w gminie Piaski było nieco gorzej 47,61 proc. wyborców, a najmniej osób zagłosowało na niego gminie Gostyń 40,57 proc.

Jan Dziedziczak (PiS), sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą nie kryje zadowolenia z wyniku w Wielkopolsce, która jeszcze kilka lat temu jak przekonuje była bastionem Platformy Obywatelskiej. - Polacy zobaczyli, że inna polityka jest możliwa, że jest ugrupowanie, które stawia na zrównoważony rozwój, na miasta średnie, na mniejsze ośrodki takie jak mamy w powiecie gostyńskim - mówił minister Jan Dziedziczak, który równie bardzo cieszy się w frekwencji i decyzji wyborców w powiecie gostyńskim.

Reprezentujący nasz region poseł Prawa i Sprawiedliwości liczy, że ci którzy w wczoraj głosowali na innych kandydatów częściowo poprą 12 lipca Andrzeja Dudę. - Wierzymy, że wyborcy Konfederacji podzielający nasz system wartości czy PSL również ugrupowania stawiającego na rodzinę, na tradycje poprą w II turze Andrzeja Dudę. - mówi minister Dziedziczak. - Jeśli chodzi o Lewicę i słaby wynik kandydata tego ugrupowania wierzymy, że tutaj też wyborcy się zastanowią jaką lewicowość preferują - czy lewicowość w rozumieniu zrównywania szans, pomocy najuboższym, czy lewicę w rozumieniu inżynierii społecznej i jej światopoglądowych elementów. Tu myślę będzie dylemat wśród elektoratu Lewicy - wyliczał minister Dziedziczak.

Łakomym kąskiem dla PiS mogą być także wyborcy Szymona Hołowni, których jak się okazuje w powiecie gostyńskim jest bardzo wielu - Szymon Hołownia jest katolickim publicystą i te elementy jego działalności mogą się części elektoratu podobać. Myślę, też że część jego elektoratu wybierze zgodę, postawi na Andrzeja Dudę, bo to jest gwarancja spokoju i konstruktywnej współpracy w naszym kraju. Wybór Rafała Trzaskowskiego to gwarancja koszmaru, konfliktu jakiego jeszcze w Polsce nie widzieliśmy - komentuje minister Jan Dziedziczak i podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość nie spoczywa na laurach mimo świetnego wyniku ich kandydata. - Trzeba pracować i działać, a rekordowa frekwencja oznacza, że Polacy chcą brać odpowiedzialność za to w jakim kierunku Polska idzie. Dziękuję wszystkim wyborcom, wszystkich kandydatów za udział w wyborach - podsumował minister Jan Dziedziczak.

MiS

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)