Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak: Niektóre środowiska sędziowskie chcą być zamkniętą kastąpiątek, 24 stycznia 2020, Niezalezna.pl

- Tu chodzi o to, czyja jest Polska, do kogo należy - skomentował Jan Dziedziczak odrzucenie przez Sejm weto Senatu wobec ustawy nowelizującej prawo o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Jak zaznaczył w rozmowie z Katarzyną Gójską, "jeśli ktoś nie czuje oddechu kogokolwiek, kto kontroluje jego pracę, to robi, co chce". Zdaniem Dziedziczaka, "niektóre środowiska sędziowskie postulują niezależność od reprezentantów Polaków i niezależność od społeczeństwa, bycie właśnie taką zamkniętą w swoim towarzystwie nadzwyczajną kastą". - My tego nie chcemy - zapewnił.


Sejm odrzucił weto Senatu wobec ustawy nowelizującej prawo o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Oznacza to, że nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.
Jan Dziedziczak pytany na antenie Radiowej Jedynki, czy jeżeli to prawo wejdzie w życie, powinno być stosowane z całą konsekwencją wobec tych sędziów, którzy będą podważać prawo innych sędziów do orzekania, stwierdził: "oczywiście".

Tu chodzi o to, czyja jest Polska, do kogo należy. Czy do obywateli polskich, którzy w demokratycznych wyborów wybierają kierunek, w którym ma iść ich kraj - zaznaczył.

Jak podkreślił Dziedziczak, nie zna osoby, która "miałaby jakikolwiek kontakt z sądem (…) i rozprawa trwałaby szybko, byłaby uporządkowana, skuteczna". - Tak w Polsce nie jest. My chcemy to przywrócić - dodał.

Jeśli ktoś nie czuje oddechu kogokolwiek, kto kontroluje jego pracę, to robi, co chce. To jest trochę taki mechanizm jak w filmie "Miś", tj. "nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi? - stwierdził.

Natomiast, wykazywał gość Katarzyny Gójskiej, PiS chce "przyspieszyć działanie sądów i jest opór, jest zaangażowanie części środowiska sędziowskiego w politykę, marsze polityczne, są różne wyjazdy zagraniczne i ataki".

Zdaniem Dziedziczaka, "niektóre środowiska sędziowskie postulują niezależność od reprezentantów Polaków i niezależność od społeczeństwa, bycie właśnie taką zamkniętą w swoim towarzystwie nadzwyczajną kastą". - My tego nie chcemy - powiedział.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)