Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak: Elementem tożsamości Europy, poza antykiem, jest chrześcijaństwo, czy to się komuś podoba, czy nieniedziela, 29 października 2017, Telewizja Republika

– Ci sami ludzie, którzy mają na ustach tyle pięknych haseł o tolerancji i wolności, są skrajnie zacietrzewieni antychrześcijańsko, chcą wykluczyć chrześcijaństwo z życia publicznego - mówił wiceszef MSZ Jan Dziedziczak portalowi wPolityce.pl, odnosząc się do decyzji Francuskiej Rady Stanu dot. usunięcia krzyża z pomnika papieża.

- To bardzo smutna historia i Europa pokazuje takimi przypadkami, że jest tak naprawdę w głębokim kryzysie. Pamiętajmy, że elementem tożsamości Europy, poza antykiem, jest właśnie chrześcijaństwo, czy to się komuś podoba, czy nie. I tak jak mówił św. Jan Paweł II, nie da się zrozumieć Europy bez Chrystusa. Próby usuwania korzeni chrześcijańskich traktujemy jako ich całkowite niezrozumienie - kontynuował Dziedziczak.

Nie stronił też od przypomnienia fundamentów, na których Europa została utworzona. – Polska zawsze powtarza w swoich działaniach międzynarodowych na forum europejskim, że my chcemy realizować to, co proponowali wielcy ojcowie założyciele wspólnoty europejskiej po II wojnie światowej - Schuman, Adenauer i de Gasperi. To była Europa narodów oparta na wartościach - dodał.

Jan Dziedziczak odniósł się też do decyzji premier Szydło określając ją jako wspaniałą deklarację, świadczącą o zrozumieniu idei europejskich.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)