Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.00 - 13.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak: dotrzymane obietnice procentują.środa, 29 maja 2019, http://elka.pl/

Politycy komentują wyniki wyborów. Dziedziczak: dotrzymane obietnice procentują.


27.05.2019. Radio Elka, Jarek Adamek


Po raz pierwszy PiS wygrało wybory w dawnym województwie leszczyńskim – tak poseł Jan Dziedziczak komentuje wyniki wyborów europejskich. Grzegorz Rusiecki z PO cieszy się ze znakomitego wyniku KE w Lesznie, jednak przyznaje, że jeśli chodzi o byłe województwo leszczyńskie, pozostaje jeszcze dużo pracy.


Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory europejskie w skali całego kraju - po podliczeniu głosów z ponad 99% komisji osiąga wynik ponad 45,5%, podczas gdy Koalicja Europejska ma 38,3%, zaś Wiosna Roberta Biedronia 6% głosów. W okręgu wyborczym nr 7, czyli w Wielkopolsce wygrywa KE 43,25% głosów, PiS otrzymał poparcie na poziomie 38,39% a Wiosna 7,8%. Koalicja Europejska wygrała także w samym Lesznie z wynikiem 51,67%, PiS ma 29,44%, zaś Wiosna 8,75%. Jednak w pozostałych powiatach dawnego województwa leszczyńskiego przewagę ma poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości: w leszczyńskim PiS wygrywa z przewagą 10 procent, w gostyńskim 18 procent, w rawickim 6 procent, zaś w kościańskim 0,7 procenta.

-To wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości, pokazuje że warto być wiarygodnym i wypełniać obietnice wyborcze - komentuje wynik poseł PiS Jan Dziedziczak - w dawnym województwie leszczyńskim po raz pierwszy wygraliśmy wybory. Wprawdzie sam Dziedziczak, startujący do PE z ostatniego miejsca na liście mandatu nie zdobył (w skali całego okręgu był czwarty), jednak nie kryje zadowolenia ze swojego wyniku. -W dawnym województwie leszczyńskim pokonałem wszystkich na liście PiS i zdobyłem drugi indywidualny wynik, jeśli chodzi o wszystkich kandydatów - mówi.

Grzegorz Rusiecki, przewodniczący PO w Lesznie jest zadowolony z wyniku Koalicji Europejskiej w mieście Lesznie. -Wygrana pokazuje, że ciągła, merytoryczna praca naszych radnych daje efekty - mówi - jednak jeśli chodzi o dawne województwo jeszcze mamy co robić i czas pozostały do wyborów parlamentarnych musimy dobrze wykorzystać.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)