Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Czy uda się zlikwidować tę plagę?środa, 28 marca 2018, Elka.pl

W Teatrze Miejskim w Lesznie odbywa się I Ogólnopolski Kongres Walki z Dopalaczami. Jego uczestnicy zastanawiają się, jak zmieniać i stosować prawo, żeby ograniczyć lub nawet zlikwidować proceder handlu i używania syntetycznych narkotyków.

W kongresie biorą udział przedstawiciele instytucji i służb zajmujących się walką z dopalaczami, między innymi prokuratur, sądów, policji, Sanepidu, straży miejskich oraz samorządowcy. Moderatorem dyskusji jest dziennikarz telewizji publicznej Krzysztof Ziemiec.

Jeden z gości kongresu, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zapewniał, że Leszno na gospodarza antydopalaczowego kongresu wybrano nieprzypadkowo. - Państwa miasto jest pionierem walki z tą plagą - mówił - to tu z inicjatywy samorządu, a zwłaszcza wiceprezydenta Piotra Jóźwiaka tworzono różne rozwiązania prawne mające na celu ograniczenie handlu dopalaczami.Jak podkreślił problem jest bardzo poważny - w ubiegłym roku w Polsce odnotowano ponad 4 tysiące zatruć spowodowanych zażywaniem substancji odurzających.

Sam Piotr Jóźwiak w swoim wystąpieniu przypomniał o działaniach samorządu Leszna - między innymi stworzeniu interdyscyplinarnego zespołu, który wypracował projekt uchwały likwidującej handel szkodliwymi substancjami. Niestety, jak również przypomniał przyjęte prawo miejscowe zostało uchylone przez wojewodę, regulowało bowiem sprawy, których nie regulowała ustawa. Jóźwiak przestawił też proponowane przez niego zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomani: grzywnę do 100 tysięcy złotych za sprzedaż dopalaczy, możliwość zamknięcia punktu z dopalaczami lub występowania przez wójta lub burmistrza w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

- To interesujące propozycje, warte analizy - powiedział Radiu Elka wiceminister Warchoł. Poinformował też, że wkrótce Rada Ministrów zajmie się projektem nowelizacji ustawy przygotowanym przez jego resort i dotyczącą właśnie dopalaczy. - Najważniejsze zmiany to zrównanie dopalaczy z narkotykami również jeśli chodzi o zagrożenie karą za produkcję, sprzedaż i posiadanie - mówił - rozszerzamy też definicję pojęcia dopalaczy, dzięki czemu łatwiej będzie je identyfikować i ścigać.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)