Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Czy posłowie PO nie dotrzymali słowa?poniedziałek, 14 stycznia 2008

Poseł poinformował, że podczas głosowań nad budżetem państwa na 2008 r. posłowie PO reprezentujący nasz okręg wyborczy nie poparli poprawek zgłoszonych przez parlamentarzystów PiS, a dotyczących zagwarantowania środków na inwestycje w regionie. Jako przykład poseł przedstawił wyniki z głosowań w Sejmie. Poprawek ważnych dla regionu nie poprał nawet Wojciech Ziemniak, który kojarzony jest ściśle z regionem. Pierwsza poprawka mówiła o półtora miliona złotych na modernizację Stadionu Smoczyka. Poprawka oczywiście przepadła ponieważ przeciwko zagłosowali parlamentarzyści PO i PSL. Wśród nich byli także posłowie ziemi leszczyńskiej.

Przeciwko byli także: Witold Sitarz, Jarosław Urbaniak i Maciej Orzechowski z kaliskiego, Wojciech Ziemniak nie głosował w ogóle. Rafał Grupiński, lider listy PO w tym okręgu w głosowaniu nie wziął udziału. Posła Grupińskiego nie było także na głosowaniu drugiej poprawki, dotyczącej miliona złotych na obwodnicę Gostynia. Tu z kolei Wojciech Ziemniak był przeciwny, podobnie jak Sitarz, Urbaniak i Orzechowski. Poprawek zgłoszonych przez PiS nie poparli też posłowie PSL z okręgu kalisko-leszczyńskiego Andrzej Grzyb i Józef Racki. Podkreślić należy, że za poprawkami byli posłowie PiS Jan Dziedziczak, Adam Rogacki i Andrzej Dera oraz Leszek Aleksandrzak i Wiesław Szczepański.

Jestem zdumiony zwłaszcza postawą posła Ziemniaka – powiedział Jan Dziedziczak. Zdaniem posła można było w głosowaniach nad sprawami swojego regionu złamać dyscyplinę, tak jak to robili posłowie PO z innych regionów.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)