Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Atak Rosji na Ukrainęczwartek, 24 lutego 2022

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodacy,

Dzisiaj Rosja zaatakowała Ukrainę. Stało się tak pomimo długotrwałych intensywnych starań polskiego rządu oraz dyplomacji międzynarodowej, by konfliktu uniknąć. Polska stanowczo potępiła atak, wezwała Unię Europejską oraz społeczność międzynarodową do natychmiastowego nałożenia, proponowanego od dawna przez nasz Rząd, restrykcyjnego pakietu sankcji gospodarczych. Polska jest przygotowana na masowe przyjęcie uchodźców, w tym Polaków zamieszkałych na Ukrainie.

Instrukcje dotyczące postepowania w obliczu bezpośredniego zagrożenia zostały opublikowane na profilu Facebook Ambasady RP w Kijowie.

Na stronie KPRM oraz w mediach społecznościowych znajdą Państwo bieżące informacje o działaniach Rządu RP w tej sprawie.

O godz. 14.00 czasu polskiego w Sejmie RP będzie miało miejsce wystąpienie Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wystąpienie Premiera będzie transmitowane na żywo na stronie Sejmu RP oraz w mediach społecznościowych.

Zachęcamy do śledzenia wyłącznie oficjalnych źródeł informacyjnych. Prosimy śledzić strony internetowe Ambasady RP w Kijowie, MSZ i KPRM, które będą informowały zarówno o rozwoju wydarzeń, jak i o komunikatach skierowanych do osób z Ukrainy.

Niezależnie od tego należy kontynuować działania mające na celu wyrażenie solidarności z Ukrainą, nie tylko na poziomie państw i rządów, ale także całego społeczeństwa, Polaków w Polsce oraz Polaków i Polonii poza granicami.

Apeluję do Państwa - Polonii i Polaków zamieszkałych poza krajem - o solidarność z Ukrainą, o inicjowanie oraz uczestniczenie w protestach wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz akcjach solidarności z jej mieszkańcami. Społeczność międzynarodowa – w tym Polonia i Polacy poza krajem - powinna zjednoczyć się w naciskach na rządy, by radykalne kroki podjęte wobec Rosji uniemożliwiły jej kontynuowanie wojny.


Jan Dziedziczak

Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)