Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Apel Ministra Jana Dziedziczaka, Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicąpiątek, 4 marca 2022, polonia.gov.pl

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodacy,

Od początku barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę Rząd Polski i Polacy ofiarnie pomagają ukraińskiemu państwu oraz obywatelom, aby tę agresję zatrzymać. Do Polski napłynęło już ponad pół miliona uchodźców. Tym, którzy nie mają dachu nad głową czy opieki Rząd Polski oferuje zakwaterowanie i wyżywienie. Przygotowywana jest specjalna ustawa, która otoczy te osoby dodatkowym wsparciem. Jest to wyraz bezprecedensowej solidarności i pomoc na niespotykaną skalę. Niestety zdarza się, iż media na świecie nie tylko o tej pomocy nie piszą, ale nawet ją negują.

Apeluję zatem do Państwa, Polonii i Polaków na świecie, do śledzenia tych wypowiedzi oraz protestowania przeciw tak fałszywemu obrazowi Polski. Informacje na temat pomocy niesionej Ukrainie, obywatelom ukraińskim oraz Polakom - posiadaczom Karty Polaka, którzy znaleźli w naszym kraju schronienie znajdą Państwo na stronach rządowych. Nie możemy pozwolić w tej sytuacji na szerzenie dezinformacji, inspirowanej często przez Rosję.


Jan Dziedziczak

Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)